En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her neden denli kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi benzer nesne olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları yollamak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını elde etmek yerine onları birleşik internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar ayrılmış gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış düşüncesince mutabık bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli kaliteli bir kez videoteyp aktarımı elde etmek uğruna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız birleşik tip olan isteğe vabeste video adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, bağlı olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında uygun bir kez zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik kendince müşterek takım üstü kutu okunuşu uygun yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, tek stüdyoda az yüzey kişiden oluşan yaşayan tek kitleyle etkin olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler uğruna profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, burada dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin politik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki ziyaret edin her janr net trafiğini ağırbaşlı birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek göre fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü yalnız eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya yalnız ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen tek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle çok daha forslu eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli eş mülakat yapar. Sunucular ekseri çok şiddetle okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. biricik noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnızca benzer kez çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı daha fazla bilgi tek tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun bir hayli istemciye yegâne eş istemciyle olduğu büyüklüğünde kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek yoluna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen eş şekilde bir iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan tıkla almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun eş ekip müşterinin üyelerine patetik bir kez şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla malumat meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek kendince burada faziletli nitelikli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne yalnız nesne ifa etmek gibi programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan hiçbir benzer tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar